Звертаємо увагу, що в Красноармійському міськрайонному суді Донецької області створені умови для відвідування суду мало мобільними групами населення
У 1992 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, який щорічно відзначається в Україні.
Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем.
Відповідно до положень статті 3 Конституції України – людина, її життя і здоров’я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.
З метою розв’язання проблем інвалідів у 1991 році прийнято Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Для посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями Кабінетом Міністрів України затверджено план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки «Безбар’єрна Україна» (постанова від 29 липня 2009 року № 784).
У зв’язку з постійним зростанням чисельності інвалідів питання їх соціального захисту набуває все більшої актуальності.
Відповідно до частини третьої статті 3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова система має забезпечувати доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.
З метою доступності особам з особливими фізичними потребами до правосуддя Красноармійським міськрайонним судом Донецької області постійно вживаються відповідні заходи.
Так, на теперішній час в будівлі суду наявний відповідний дзвінок для виклику працівника суду для надання необхідної допомоги останнім, на сходах встановлені поручні.
Для забезпечення безперешкодного доступу осіб із вадами зору до приміщення суду та орієнтування їх у просторі в приміщенні суду встановлені таблички з рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля). Також для громадян з вадами зору у суді доступна друкована інформація у збільшеному вигляді.
Судові засідання при розгляді справи за участі маломобільної групи населення проводяться тільки на першому поверсі для зручності доступу, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права.
Крім того, відповідно до наказу керівника апарату в штаті суду визначено відповідальних осіб для надання допомоги по доступу до правосуддя маломобільним групам населення.
На сьогодні важливо створювати сприятливі умови, які дадуть можливість особам з обмеженими фізичними можливостями ефективно реалізовувати свої права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя.