flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Заводський районний суд м. Дніпродзержинська

Наслідки вчинення злочину проти дитини.

19 жовтня 2018, 15:11

В лютому 2017 року у місті Покровськ пролунала новина про побиття матір’ю 12-річного сина

(http://orbita.dn.ua/v-pokrovske-mat-nogami-izbila-12-letnego-syna-prokuratura.html).

Вироком Красноармійського міськрайонного суду від 14.03.2018 року громадянку Р. визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 статті 125 КК України, та призначено їй покарання у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень. Вирок набув законної сили.

В травні 2018 року до Красноармійського міськрайонного суду надійшла позовна заява про позбавлення громадянки Р. батьківських прав у відношення малолітніх сина та доньки. З таким позовом звернувся батько дітей, з яким на даний час діти проживають.

            Рішенням суду від 10 жовтня 2018 року  громадянка Р. позбавлена батьківських прав у відношенні малолітніх дітей: сина, 2004 року народження, та доньки, 2010 року народження.

Позбавлення  батьківських  прав, тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів та інше, що  надані  батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з  нею, є  крайнім  заходом  впливу  на  осіб,  які  не виконують
батьківських обов'язків.

У рішенні суду зазначено, що матеріали справи містять достовірні відомості, які свідчать про навмисне та злісне невиконання громадянкою Р. своїх обов'язків по вихованню дітей та її негативну поведінку, оскільки протягом тривалого часу вона ухиляється від обов’язку по вихованню сина та доньки,  не піклується про стан їх здоров'я та розвитку, а навпаки постійно створює  конфліктні ситуації з батьком дітей, що негативно впливає на дітей. Під час подій, які відбувались 6 лютого.2017 року, а саме коли відповідачка вчинила злочин проти свого малолітнього сина, вона перебувала в стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, вироком Красноармійського міськрайонного суду від 16.07.2018 року громадянка Р. та її теперішній чоловік, засуджені за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, а саме заподіяння тілесних ушкоджень  у вигляді садна шкіри, передньої поверхні грудної клітини, які відносяться до легких тілесних ушкоджень,  громадянину Р., колишньому чоловіку та батьку дітей.

 Обставини встановлені у вироку суду від 16 липня 2018 року свідчать, що відповідачка не нехтувала  вживанням алкогольних напоїв під час вагітності та перебуває на обліку  лікаря-нарколога у профілактичній групі нагляду з приводу вживання алкоголю із шкідливими наслідками. Відповідачка засуджена за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо сина. Жорстоке поводження відповідачки з сином, спричинення йому тілесних ушкоджень викликало образу у дитини. Відповідачка скаржиться, що батько дітей не дає їй з ними спілкуватись, але всі її намагання спілкуватись з дітьми зводяться до влаштування сварок за місцем їх проживання. Протягом року (до звернення до суду) відповідачка не навідували дітей у школі, не спілкувалась з вчителями, не надавала матеріальної допомоги на їх утримання. За цей період у дітей сформулювалось до відповідачки негативне ставлення та не бажання взагалі ніколи з нею спілкуватись.

На думку суду, відповідачка має можливість налагодити відношення з дітьми, але повинна зробити для цього певні зусилля.

                Розглядаючи  цивільну справу суд прийшов до висновку, що аргументи наведені на переконання  щодо позбавлення батьківських прав є достатніми для виправдання застосування такого крайнього заходу як позбавлення батьківських прав.

            Суд зазначив, що відповідачка має право на спілкування з дітьми та їх виховання, але для того, щоб це приносило користь дітям, їй потрібно змінити своє ставлення до дітей, колишнього чоловіка, та до своєї поведінки. Ніхто не вправі примушувати дітей до спілкування з матір’ю без їх на то бажання. На думку суду, батьки, яка матір так і батько,  повинні бути зацікавлені в забезпеченні належних як моральних так і матеріальних умов для виховання дітей.

Відповідно до статті 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

З повним текстом рішення суду можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень.