До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області звернувся гр. У з позовом про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільного спілкування з дочкою, 2014 року народження, яка після розірвання шлюбу мешкає в місті Донецьку разом з матір’ю. Позивач просив встановити час та день для його зустрічей з дочкою: кожну п’ятницю, суботу, неділю щомісячно з 9.00 до 20.00 за місцем його фактичного проживання, на території України, без обмежень прогулянок з можливістю поїздок до родичів до досягнення дитиною повноліття; кожен день народження дитини до досягнення дитиною повноліття з 9.00 до 20.00; кожні канікули; щорічно, не менш ніж сім діб для відпочинку і оздоровлення дитини, на території України до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач не заперечувала проти спілкування позивача з дитиною за місцем проживання дитини у місті Донецьку. Із запропонованим позивачем графіком зустрічей не погодилась, вважала, що це створить психологічний стрес доньці, оскільки малолітня дитина, крім випадків, коли є виняткові обставини, не має розлучатися зі своєю матір’ю.
Суд, вирішуючи заявлений спір, враховував положення Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Україною 27.02.1991 та Сімейного кодексу України.
Судом відмічено, що сам факт небажання позивача перетинати лінію зіткнення та приїжджати в м.Донецьк не є підставою для задоволення судом позовних вимог позивача, пов’язаних з усуненням перешкод щодо участі у вихованні його дитини.
Одночасно судом зазначено, що запропонований позивачем спосіб побачень, а саме, на території фактичного проживання позивача та кожні вихідні, в той час як дочка проживає з відповідачем в м.Донецьку – на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, з урахуванням того, що рішення про завершення проведення антитерористичної операції на території Донецької області не прийнято, а також враховуючи малолітній вік дитини, жодним чином не забезпечить інтереси дитини позивача та відповідача, адже, як зазначено в судовому рішенні від 28.08.2018 у справі №235/3519/18, з яким позивач погодився та який долучив до матеріалів даної справи, багаторазові перетинання лінії зіткнення створюють загрозу для життя та здоров'я дитини, 2014 року народження, та наражають її на небезпеку, в той час як малолітня дитина повинна розвиватися таким чином, щоб умови її життя не могли негативно впливати на її психічний стан, на її здоров’я.
На даний час рішення набрало законної сили.
З інформацією щодо тексту рішення можна ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/78860344
За повідомленням прес-служби суду