Красноармійський міськрайонний суд Донецької області ухвалив виправдувальний вирок стосовно завідуючої Шахтарської державної нотаріальної контори, яка органом досудового розслідування обвинувачувалася у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 191 та частиною першою статті 366 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.
За версією слідства обвинувачена протягом часу з 10.07.2015 по 31.12.2016 обіймаючи посаду завідуючої Шахтарської державної нотаріальної контори пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, тобто будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, із корисливих спонукань, всупереч Закону України «Про нотаріат», положень про Шахтарську державну нотаріальну контору, Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.1012 № 296/5, складала, підписувала, посвідчувала печаткою та надавала до бухгалтерії Головного територіального управління юстиції у Донецькій області офіційні документи, а саме, табелі обліку використаного робочого часу, в які останньою були внесені завідомо неправдиві відомості щодо відмітки про явки та неявки на роботу по числах місяця, а також відпрацьованих годин для подальшого отримання незаконного доходу у вигляді заробітної платні за періоди, коли фактично була відсутня на робочому місці та не виконувала свої службові обов’язки завідуючої Шахтарської державної нотаріальної контори.
В результаті зазначених дій заволоділа державними грошовими коштами на загальну суму 2526,85 гривень, чим завдала Головному територіальному управлінню юстиції у Донецькій області матеріальну шкоду на вищезазначену суму.
Обвинувачена свою вину не визнала повністю.
Суд, виходячи із загальних засад кримінального судочинства, а саме верховенства права, законності, презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, створивши необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків, проаналізувавши в сукупності всі докази досліджені в судовому засіданні по даному кримінальному провадженню, суд враховує положення презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини за ст.17 КПК України, а саме, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом, та усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи; положення ст. 62 Конституції України, та положення ст. 5 «Право на свободу та особисту недоторканість» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та вважає, що обвинувачену особу за ч. 2 статті 191 та ч. 1 статті 366 КК України необхідно виправдати у відповідності до положення п. 2 ч. 1 ст. 373 КПК України, тобто не доведено, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченою.
Зазначимо, що вирок суду ще не набрав законної сили.
З інформацією щодо тексту вироку можна ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua (справа № 235/1345/18).
За повідомленням прес-служби суду